Pozvánka na Celostátní studentskou vědeckou konferenci Historie 2024

Ústav světových dějin FF UK si Vás dovoluje pozvat na Celostátní studentskou vědeckou konferenci Historie 2024, která se uskuteční ve dnech 25.–26. dubna 2024 v Pardubicích. Pořadatelem konference je Ústav historických věd Filozofické fakulty Univerzity Pardubice.

Důležité informace pro účastníky, pravidla vyhlašovaných soutěží a kontakty na organizátory najdete v přiložených statutech konference. Předběžný zájem o účast na konferenci a účast pedagogického doprovodu oznamte, prosím, garantovi CSVK do 31. ledna 2024. Organizátoři konference plánují během jednání otevřít diskusi o možných změnách statutu konference pro příští ročníky.

Statutu akce naleznete v tomto dokumentu. Bližší informace od organizátorů naleznete zde.

Ubytování si zajišťují účastníci individuálně, pořadatel nabízí rámcově rezervovaná místa na Univerzitních kolejích – v univerzitních hotelu a univerzitní ubytovně. Toto ubytování se nachází v komplexu univerzitního kampusu v bezprostřední blízkosti místa konání konference. Ubytování na Univerzitních kolejích rezervujeme primárně pro studentské účastníky konference. K dispozici jsou pokoje v následujících kategoriích:

Hotel

9x 2lůžkový apartmán (pokoj s vlastním soc. zařízením a kuchyňkou)

• V případě, že bude pokoj obsazen pouze jednou osobou, cena = 999,-Kč/osoba/noc
  • V případě, že na pokoji budou ubytovány 2 osoby, cena = 609,-Kč/osoba/noc

6 x Buňka 1+1 (Součástí buňky jsou dva samostatné pokoje a soc. zařízení); cena = 699,-Kč/osoba/noc

Ubytovna

4x 2lůžkové pokoje (soc. zařízení + kuchyňka jsou společné na chodbě)

• V případě, že bude pokoj obsazen pouze jednou osobou, cena = 629,-Kč/osoba/noc
  • V případě, že bude pokoj obsazen dvěma osobami, cena = 369,-Kč/osoba/noc

Místní poplatek z pobytu: 30,- Kč/os/noc (poplatek platí hosté nad 18let při délce pobytu do 60dní)

V případě zájmu o ubytování v tomto zařízení je nutné nahlásit závaznou rezervaci na e-mail: zbynek.vydra@upce.cz, a to nejpozději do 29. února 2024. Jinou možností je zajistit si ubytování v některém z hotelů či penzionů v centru Pardubic podle vlastního výběru.

Tipy na ubytování v Pardubicích:

Hotel Labe, Masarykovo nám. 2633, 530 02 Pardubice I (www.hotellabe.cz)

Pierre hotel, Kunětická 227, 530 09 Cihelna (www.pierrehotel.cz)

Hotel Arnošt, Arnošta z Pardubic I/750, 530 02 Pardubice I –Zelené Předměstí

(https://hotel-arnost.cz)

Hotel Zlatá štika Štrossova 127, 530 03 Pardubice I – Bílé Předměstí (www.zlatastika.cz)

Penzion City, Hronovická 708, 530 02 Pardubice I (https://city.penzion.cz)

Penzion Zelená žába, Hronovická 929, 530 02 Pardubice I (https://zelenazaba.cz)

Důležité termíny:

1. ledna 2024 – nahlášení předběžného zájmu o účast na konferenci a nominace pedagoga do hodnotící komise
  2. února 2024 – nejzazší termín pro přihlášení prací do soutěže
  3. února 2024 – nejzazší termín pro nahlášení závazné rezervace ubytování (v případě zájmu o ubytování na Univerzitních kolejích)