Ve dnech 29. a 30. září 2023 se uskutečnila v maďarské Pécsi (Pětikostelí) mezinárodní konference „Nations, Borders, and Conflicts in the World 1914–1945“, kterou spolupořádali Multidisciplinary Research Group for War Studies of University of Pécs, Katedra historických věd FF ZČU a Ústav světových dějin FF UK.

Za Filozofickou fakultu vystoupili s příspěvky prof. Horčička „Czech Aristocracy in the Republican Context: Dr. Adolph (Prince zu) Schwarzenberg (1890-1950) and Czechoslovak Politics between the World Wars“, prof. Jakubec „Verkehrsfragen als Argument für die Grenzziehung nach dem Ersten Weltkrieg: die Tschechoslowakei“ a dr. Valkoun „On the Road to independence? British-Irish Negotiations in 1921“.

Úvod > Konference a workshopy > Prof. Horčička, prof. Jakubec a dr. Valkoun se zúčastnili mezinárodní konference „Nations, Borders, and Conflicts in the World 1914–1945“