V úterý 29. 9. proběhlo v Knihovně Jana Palacha vyhlášení výsledků soutěže pro studující magisterských a doktorských programů a předání cen výhercům. Soutěž vznikla jako připomenutí významu socioložky, publicistky a průkopnice genderových studií v Česku Jiřiny Šiklové.

Doktorand Ústavu světových dějin Martin Šenk se spolu se Zuzanou Smetanovou umístil na prvním místě s textem Sexualita Alkuina z Yorku a metodologická otázka studia „queer“ pramenů středověku, který bude publikován ve fakultním časopisu Slovo a smysl.

Celkové výsledky soutěže naleznete zde.

Abstrakt textu Martina Šenka a Zuzany Smetanové z UŘLS je k nalezení zde.

Gratulujeme!

Úvod > Nástěnka > Vítězství doktoranda Martina Šenka ve studentské soutěži na počest Jiřiny Šiklové