Filozofická Fakulta

Ústav světových dějin FF UK v Praze  

Ústav světových dějin

Účast členů ÚSD na Sjezdu českých historiků

Ve dnech 13. až 15. září 2017 se v Olomouci koná 11. Sjezd českých historiků a Ústav světových dějin na něm bude mít výrazné zastoupení.

Prof. Luďa Klusáková a dr. Jiří Janáč budou organizovat sekci Kulturní dědictví a aplikovaná historie při tvorbě veřejného prostoru / Cultural Heritage and Public History in Placemaking.

V ní vystoupí se svými příspěvky mj. i někteří doktorandi nebo absolventi Semináře OKD: Dr. Linda Kovářová, Dr. Jan Krajíček, Mgr. Natallia Linitskaya, Mgr. Odřiška Prokopová, Mgr. Martina Reiterová a Mgr. Lenka Rudová. Dr. Janáč nadto vystoupí se svými příspěvky v některých dalších panelech.
Dr. Jaroslav Ira bude spolu s dr. Lucií Storchovou (FHS UK) organizovat panel “Oborovost”, “interdisciplinarita” a publikační strategie: diskuse o proměně českých historických časopisů v posledním desetiletí. Průběh druhé části panelu, která bude mít podobu diskusního fóra zástupců redakcí osmi odborných časopisů, mohou zájemci zhlédnout živě díky online přenosu, a to ve středu 13. září, v 16:15-18:00 na tomto odkazu.
Dr. Ondřej Vojtěchovský se spolu s doc. Pelikánem zúčastní panelu o Čechoslovakismu, a to s příspěvkem Jugoslavismus/jugoslávství v období Titovy Jugoslávie.
Prof. Jan Županič bude spolugarantem panelu Vznik a proměny šlechtické obce podunajské monarchie 17. - 20. století, kde též vystoupí s příspěvkem k nobilitační politice habsburských panovníků v 19. století.
Prof. Václav Horčička spolugarantuje panel Středoevropská šlechta jako politický, sociální a kulturní fenomén 20. století, přednese zde referát ke vztahu orlické větve Schwarzenbergů k nastupující
komunistické totalitě po roce 1945.
Řada spolupracovníků semináře či jeho úspěšných absolventů vystoupí se svým příspěvkem v některém z konferenčních panelů, nebo se bude podílet na jeho organizaci: Dr. Tomáš Masař, Dr. Eva Hajdinová, Dr. Jakub Štofaník, Mgr. Tereza Horáčková a Mgr. Julie Jägerová. Podrobnější informace o konferenci, její program a anotace jednotlivých panelů a příspěvků nazaleznete na stránkách sjezdu.
PřílohaVelikost
OL.jpg44.48 KB
OL_TEMA.jpg215.55 KB
OL2.jpg185.37 KB

Prague Papers

Prague Papers on the History of International Relations 2011/1Prague Papers on the History of International Relations 2011/2

 

 

 

Dvacáté století

Obálka 2006Obálka 2006

Aktuality

V pondělí 20. listopadu se ruší konzultační hodiny a bakalářský/diplomový seminář dr. Soukupa a výuka jeho předmětu Úvod do evropských studií I. Ve čtvrtek 23. listopadu se pak ruší veškerá jeho výuka.

Ve středu 22....

16. listopad 2017

Z důvodů služební cesty odbadá ve dnech 20. 11.–24. 11. veškerá výuka i konzultační hodiny dr. Valkouna. 

16. listopad 2017

Byl vydán harmonogram nového akademického roku. Stáhnout jej můžete na tomto odkazu...

10. září 2014