TEMA+ European Territories: Heritage and Development

S radostí oznamujeme, že nový magisterský studijní program konsorcia univerzit (TEMA+ European Territories: Heritage and Development), jehož se účastní náš Seminář obecných a komparativních dějin, byl vybrán pro Erasmus+: Key Action 1 - Erasmus Mundus Joint Master Degrees (EMJMD) pro období 2018 - 2020.

Evropská komise tímto způsobem ocenila excellenci magisterského programu TEMA a jeho konsorcia, které nyní mezi sebou přivítá nového člena Université Laval (Québec, Kanada).

TEMA+ si přeje poskytovat lepší porozumění problematice kulturního dědictví v evropském kontextu, jehož význam roste, prostřednictvím interdisciplinárního, multinacionálního přístupu, jenž je v této podobě unikátní. Žádná evropská univerzita takovýto magisterský program nenabízí. První studenty bude konsorcium přijímat pro akademický rok 2018/2019. Nejlepší kandidáti budou mít možnost získat prestižní stipendium EK.

Podrobnější informace o programu naleznete na stránkách Semináře obecných a komparativních dějin nebo na facebooku.

Dne 11. 12. se z důvodu nemoci ruší veškerá výuka dr. Vojtěchovského s výjimkou předmětu "Rozpad Jugoslávie v reflexi dokumentárních filmů".

11. prosinec 2017

Během celého prosince 2017 se pondělní úřední hodiny sekretariátu posouvají na čas 14:00-16:00.

01. prosinec 2017

Byl vydán harmonogram nového akademického roku. Stáhnout jej můžete na tomto odkazu...