V Chorvatsku vyšel překlad publikace dr. Vojtěchovského

V těchto dnech vychází v Chorvatsku překlad knihy Ondřeje Vojtěchovského Z Prahy proti Titovi z produkce fakultního vydavatelství. Vydavatelem překladu je záhřebské nakladatelství Srednja Europa, které se pod vedením profesora tamní univerzity Damira Agičiće zaměřuje na historii a příbuzné společenské vědy. Překlad Maji Jankovićové finančně podpořila FF UK.

Za účasti autora, prof. Damira Agičiće, doc. Jana Pelikána, doc. Martina Previšiće a početného publika byla kniha 12. května 2016 představena v rámci festivalu historie Kliofest v prostorách Národní a univerzitní knihovny v Záhřebu. Autor též vystoupil v živém vysílání chorvatské veřejnoprávní televize HRT.

V týdnu od 22. května se ruší úřední hodiny sekretariátu.

Od 29. května pak budou vždy v úterý a čtvrtek od 8:3 do 11:30.

18. květen 2017

Ve středu 17. května se ruší výuka DS/BS i konzultační hodiny dr. Valkouna.

Ve středu 17. května se ruší veškerá výuka i konzultační hodiny prof. Kováře.

01. květen 2017