V Chorvatsku vyšel překlad publikace dr. Vojtěchovského

V těchto dnech vychází v Chorvatsku překlad knihy Ondřeje Vojtěchovského Z Prahy proti Titovi z produkce fakultního vydavatelství. Vydavatelem překladu je záhřebské nakladatelství Srednja Europa, které se pod vedením profesora tamní univerzity Damira Agičiće zaměřuje na historii a příbuzné společenské vědy. Překlad Maji Jankovićové finančně podpořila FF UK.

Za účasti autora, prof. Damira Agičiće, doc. Jana Pelikána, doc. Martina Previšiće a početného publika byla kniha 12. května 2016 představena v rámci festivalu historie Kliofest v prostorách Národní a univerzitní knihovny v Záhřebu. Autor též vystoupil v živém vysílání chorvatské veřejnoprávní televize HRT.