Zemřel PhDr. Karel Kubiš, CSc.

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 21. dubna 2016 zemřel ve věku nedožitých 64 let PhDr. Karel Kubiš, CSc., který do roku 2015 působil v Semináři obecných a komparativních dějin Ústavu světových dějin FF UK.

Na Filozofické fakultě UK vystudoval a následně přednášel až do odchodu do důchodu v říjnu 2015. Vždy byl spojen s komparativními a obecnými dějinami. Společně jsme budovali Seminář obecných a komparativních dějin, koncipovali projekty výzkumu nerovnoměrnosti, obrazů druhého, hranic a identit. Studenti rádi vzpomínají na jeho tematicky neotřelé přednášky, zvláště o vztahu ekonomiky a politiky, a především na jeho osobitý, velmi poutavý způsob výuky. Karel Kubiš byl svým kolegům i studentům spolehlivou oporou, brilantním analytikem a vnímavým přítelem. Bude nám velmi scházet. Čest jeho památce.

kolegové z Ústavu světových dějin FF ÚK

Ve čtvrtek 20. dubna odpadá výuka předmětu Od vládce nad lidem ke králi z boží milosti. Vznik raně středověkého království v řeči pramenů doc. Dršky.

26. březen 2017