Publikační činnost

Publikační projekty

Významnými publikačními projekty Ústavu světových dějin jsou dva fakultní časopisy, a sice časopis „Dvacáté století – The Twentieth Century“, na jehož vydávání se podílí zejména Seminář nejnovějších dějin ÚSD (ve spolupráci s dalšími fakultními pracovišti, zejména se Střediskem iberoamerických studií a Katedrou jihoslovanských a balkanistických studií [časopis vychází dvakrát ročně, jarní číslo v českém, podzimní v anglickém jazyce] a časopis „Prague Papers on the History of International Relations“, na jehož vydávání se podílí především Seminář novověkých dějin ÚSD ve spolupráci s Institut für Osteuropäische Geschichte Universität Wien [také tento časopis vychází dvakrát ročně, jednotlivé příspěvky jsou – podle volby autorů – zejména v anglickém, německém, francouzském či španělském jazyce]. Na stránkách obou časopisů publikují nejen členové ÚSD, ale i odborníci z dalších českých i zahraničních, především západoevropských univerzit. Kromě toho členové ústavu vydávají své monografie ve fakultních edičních řadách „Opera Facultatis Philosophicae“ a „Fontes“ (včetně nejlepších prací absolventů doktorského studia).

Publikační činnost členů Ústavu světových dějin

doc. PhDr. Václav Drška, Ph.D.

prof. PhDr. Václav Horčička, Ph.D.

prof. PhDr. Luďa Klusáková, CSc.

Mgr. Jaroslav Ira, Ph.D.

PhDr. Jan Koura, Ph.D.

prof. PhDr. Martin Kovář, Ph.D.

doc. PhDr. Dana Picková, CSc.

prof. PhDr. Aleš Skřivan, CSc.

PhDr. Jaromír Soukup, Ph.D.

doc. PhDr. František Stellner, Ph.D.

PhDr. ThLic. Drahomír Suchánek, Ph.D., Th.D.

PhDr. Jaroslav Valkoun, Ph.D.

PhDr. Ondřej Vojtěchovský, Ph.D.

prof. PhDr. Jan Županič, Ph.D.

Periodika Ústavu světových dějin

Prague Papers on the History of International Relations

Dvacáté století – The Twentieth Century

Ve středu 22. února začínají konzultační hodiny dr. Iry až v 15:00.

Dne 21. února odpadá výuka a konzultace V. Dršky v celém rozsahu. Úvodní setkání k historické exkurzi proběhne dle pokynů Mgr. Jakuba Izdného v pracovně číslo 306

19. únor 2017

Středisko ibero-amerických studií nabízí následující volitelné předměty:

08. únor 2017

Ve středu 15. února se konzultační hodiny prof. Horčičky posouvají na 8:30-10:00.

07. únor 2017