Filozofická Fakulta

Ústav světových dějin FF UK v Praze  

Ústav světových dějin

Ebsco Discovery Service

EBSCO Discovery Service™ (EDS) vytváří jednotný index informačních zdrojů knihovny, přičemž uživatelům garantuje snadný a efektivní přístup k celému fondu knihovny z jediného vyhledávacího rozhraní. EDS sbírá metadata jak z interních (lokální zdroje knihovny – knihovní katalog, institucionální repozitář aj.), tak externích zdrojů (licencované databáze, open access zdroje ad.), a poskytuje tak centralizovaný servis preindexovaných záznamů o neporovnatelném obsahu a rychlosti. Ačkoli EDS pokrývá velmi obsáhlou sbírku, zajišťuje výjimečnou rychlost odezvy při vyhledáváníakademických zdrojích.

EDS používají jako výchozí bránu pro akademickou rešerši i světově prestižní akademické instituce a konzorcia jako např. Research Libraries UK (RLUK), HEC International Business School, University of Liverpool, Central European University ad.

Jako jediný produkt discovery na trhu EDS 100% integruje i licencované oborové databáze UK jako např. PsycINFO, SportDiscus with Full Text, Dentistry and Oral Sciences Source, EconLit with Full Text, SocIndex with Full Text, Academic Search Complete, Education Research Complete, LISTA, GreenFILE ad..

EDS obsahuje detailní metadata přímo od vydavatelů (včetně klíčových slov poskytnutých od autora, abstraktu, předmětových hesel ad.). Kromě toho je součástí EDS také EDS Index, který knihovně umožňuje posunout své hranice obsahového pokrytí a uživateli nalézt takové zdroje, které by jinak zůstaly nenalezeny. Jedná se o světově nejrobustnější a nejkomplexnější agregovaný index (EDS Index), který pracuje na bázi centrálně indexovaných metadat a plných textů. EDS Index pokrývá obsah metadat od téměř 20 000 poskytovatelů (jejichž počet stále narůstá) a 70 000 knižních vydavatelů. EDS Index obsahuje metadata pro:

  • témeř  64 000 časopisů a magazínů
  • téměř 6 miliónů knih
  • témeř 400,000 koferenčních sborníků
  • 825 000 metadat k CD & DVD
  • více než 320 000 000 novinových článků
    • stovky tisíc dalších relevantních informačních zdrojů různého typu jako např.: biografie, knižní souhrny, případové studie, kongresní dokumentace, ekonomické reporty, reporty o zemínch, vzdělávací reporty, eseje, vládní dokumenty, šedou literaturu, zdravotnické reporty, průmyslové reporty, právní dokumenty, pamflety, primární historické dokumenty, kritiky, SWOT analýzy, TV & radiové transkripty a dalšíaktuální zpravodajství (včetně reálného zobrazení v čase pro Associated Press)

Prague Papers

Prague Papers on the History of International Relations 2011/1Prague Papers on the History of International Relations 2011/2

 

 

 

Dvacáté století

Obálka 2006Obálka 2006

Aktuality

V pondělí 20. listopadu se ruší konzultační hodiny a bakalářský/diplomový seminář dr. Soukupa a výuka jeho předmětu Úvod do evropských studií I. Ve čtvrtek 23. listopadu se pak ruší veškerá jeho výuka.

Ve středu 22....

16. listopad 2017

Z důvodů služební cesty odbadá ve dnech 20. 11.–24. 11. veškerá výuka i konzultační hodiny dr. Valkouna. 

16. listopad 2017

Byl vydán harmonogram nového akademického roku. Stáhnout jej můžete na tomto odkazu...

10. září 2014