Studijní informační systém (SIS) a studijní záležitosti

Studijní informační systém FF UK v Praze (SIS) je v provozu od akademického roku 2003/2004. Elektronický zápis předmětů do Studijního informačního systému je povinný pro všechny studující studenty přijaté od akademického roku 2003/2004 a později ke studiu bakalářského, magisterského, navazujícího magisterského a doktorského (od akademického roku 2010/2011) studijního programu, protože údaje (semestrálně zapisované předměty a výsledky atestací) zadávané do SIS slouží jako doklad o průběhu studia, příloha k žádostem o kolej, k tisku Dodatku diplomu apod. Data týkající se udělených atestací jsou používána nejen pro evidenci plnění studijních povinností, ale také pro přesnou evidenci počtu a druhu atestací udělených vyučujícími.

Vstup do informačního systému

Opatření děkana č. 19/2012 - k elektronickému zápisu předmětů a atestací studentů bakalářských a magisterských studijních programů v akademickém roce 2012/2013

Opatření děkana č. 18/2013 - Organizaci studia v bakalářských a magisterských studijních programech na FF UK

Prostřednictvím SIS se studenti přihlašují rovněž na vypsané zkouškové termíny!!!

Důležité kontakty v případě SISových problémů a nejasností:

Lokální správce SIS za Ústav světových dějin a koordinátor SIS historických pracovišť:

PhDr. Jaroslav Valkoun, Ph.D. | jaroslav.valkoun@ff.cuni.cz

• administrace předmětů a specializací garantovaných Ústavem světových dějin
  • zápis atestací předmětů garantovaných Ústavem světových dějin
  • koordinace SIS historických pracovišť

Lokální správce SIS za Ústav českých dějin:

Mgr. Miroslv Michela, Ph.D. | martin.holy@ff.cuni.cz

• administrace předmětů a specializací garantovaných Ústavem českých dějin
  • zápis atestací předmětů garantovaných Ústavem českých dějin

Lokální správce SIS za Ústav hospodářských dějin:

PhDr. Kryštof Drnek | drnek@gmail.com

• administrace předmětů a specializací garantovaných Ústavem hospodářských a sociálních dějin
  • zápis atestací předmětů garantovaných Ústavem hospodářských a sociálních dějin

Důležité kontakty v případě studijních problémů a nejasností:

Studijní referent pro obory Historie (HS, HIS, HOD):

PhDr. Jaroslav Valkoun, Ph.D. | jaroslav.valkoun@ff.cuni.cz

• veškeré studijní záležitosti bakalářského oboru Historie (HS), navazujícího magisterského oboru Historie (HIS) a Historie - obecné dějiny (HOD) a magisterského oboru Historie (HIS) v dvouoborové kombinaci, nespadající do kompetence Studijního oddělení FF UK v Praze a lokálních správců SIS ÚČD a ÚHSD

Studijní referent pro obor Historie/Obecné dějiny (XODE):

PhDr. ThLic. Drahomír Suchánek, Ph.D., Th.D. | jaromir.soukup@ff.cuni.cz

• administrativně-technické záležitosti doktorského oboru Historie/Obecné dějiny  (XODE), nespadající do kompetence Oddělení vědy FF UK v Praze

Studijní referent pro obor Historie - Evropská studia (HES):

PhDr. Jan Koura, Ph.D. | jan.koura@ff.cuni.cz

• veškeré studijní záležitosti týkající se bakalářského oboru Historie - Evropská studia (HES), nespadající do kompetence Studijního oddělení FF UK v Praze

Poznámka:

1. Administrativní záležitosti bakalářského, magisterského a navazujícího magisterského studia jako zápisy do studia, přerušení/ukončení/zanechání studia, poplatky, potvrzení o studiu, kontroly studijních povinností, vkládání či škrtání kódů, promoce a změny zadání bakalářských a diplomových prací řeší příslušná referentka Studijního oddělení FF UK v Praze.
  2. Administrativní záležitosti doktorského studia jako zápisy do studia, přerušení/ukončení/zanechání studia, potvrzení o studiu, kontroly studijních povinností, vkládání či škrtání kódů, promoce a změny individuálních plánů řeší příslušná referentka Oddělení vědy FF UK v Praze.
  3. Všechny žádosti se podávají výhradně písemně prostřednictvím podatelny.
  4. Respektujte prosím skutečnost, že k řešení případných studijních problémů či nejasností jsou vyhrazeny příslušné úřední hodiny nebo konzultační termíny. Z tohoto důvodu je výrazně nevhodné "odchytávat" příslušné pracovníky na chodbách fakulty a dožadovat se okamžité konzultace.

Ve čtvrtek 29. června se úřední hodiny sekretariátu posouvají na 10:00 - 13:00.

22. červen 2017

Vzhledem k plánované rekonstrukci hlavní budovy bude provoz sekretairátu ÚSD během letních měsíců omezen na následující dny:

2. 8. 10:00-15:00 (P301)

3. 8. 10:00-15:00 (P301)

8. 8. 09:00-15:00 (P206)

9. 8....

19. červen 2017

V pondělí 19. června se ruší konzultační hodiny dr. Vojtěchovského, náhradní termín je ve čtvrtek 22. června od 14:00 do 15:30.

15. červen 2017

Zápočtový test z předmětu Kapitoly ze starších ruských dějin doc. Pickové se bude psát v pondělí 19. června od 15:00 v místnosti P301.

14. červen 2017