Filozofická Fakulta

Ústav světových dějin FF UK v Praze  

Ústav světových dějin

Pozvánka na přednášku: DAS FÜRSTENRECHT UND SEINE GELTUNG BIS HEUTE

Srdečně Vás zveme na přednášku DAS FÜRSTENRECHT UND SEINE GELTUNG BIS HEUTE, kterou pronese dr. Georg Frölichstahl a která prběhne ve středu 26. dubna (od 11:00) v místnosti P301.

Ve středověku vznikla ve Svaté říši římské tzv. bezprostřední (panující) šlechta jako zcela samostatný právní stav. Postupně se jí podařilo získat ve věci rodinných a majetkových záležitostí rozsáhlou autonomii a vytvořit velmi specifickou společenskou skupinu. Přednáška se bude na příkladu Svaté říše římské, Rakouska a českých zemí zabývat následujícími také problémy samotného pojmu „knížecí rod“, principy majetkového uspořádání a dědictví a otázkami manželského původu a rovnorodosti.

Dr. Georg Frölichsthal (nar. 1960), který působí jako rada kanceláře spolkového prezidenta Rakouské republiky, je předním znalcem problematiky šlechtického práva od novověku do současnosti. Je členem několika vědeckých společností a druhým zastupujícím prezidentem společnosti Deutsche Adelsrechtsausschuß a autorem několika vědeckých publikací a odborných studií.

Prague Papers

Prague Papers on the History of International Relations 2011/1Prague Papers on the History of International Relations 2011/2

 

 

 

Dvacáté století

Obálka 2006Obálka 2006

News

Ve dnech 17.10.- 27.10. ze zdravotních důvodů odpadají konzultace a veškerá výuka dr. Valkouna.

17. October 2017

Od pondělí 16. října do čtvrtka 26. října se ruší veškerá výuka i konzultační hodiny dr. Vojtěchovského.

V týdnu od 16. října se ruší veškerá výuka i konzultační hodiny dr. Koury, s výjimkou výuky předmětu History of...

02. October 2017

Byl vydán harmonogram nového akademického roku. Stáhnout jej můžete na tomto odkazu...

10. September 2014